Rozstrzygnięcie konkursu „Jubileuszowa Kartka Urodzinowa Dla Naszej Szkoły”
Z przyjemnością informujemy, że konkurs na najpiękniejszą kartkę jubileuszową został rozstrzygnięty.
Byliśmy pod wrażeniem pomysłowości, kreatywność i estetyki złożonych prac. Wybór laureatów nie był łatwy, jednak po burzliwych naradach wyłoniono następujących zwycięzców:
I miejsce – praca zbiorowa uczniów z klasy 6b: Helena Solarek, Karol Zielosko-Kopiec, Zuzanna Pręcikowska-Piórko, Alan Zieliński, Aleksander Kruszakin, Milena Złotoś.
Przerwa na czytanie
30.10 Nasza Szkoła dołączyła do w IV Międzynarodowej edycji - "Przerwa na czytanie", czyli bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. W tym dniu czytano ulubione książki w różnych miejscach szkoły. Poświecono nieco czasu by na lekcjach podyskutować o tym co obecnie lubią czytać dzieci i młodzież.
Kampania 19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży
1 - 19 listopada
hasło tegorocznej akcji: 10 sekund - co możesz zrobić w 10 sekund aby powstrzymać przemoc?
„Naszym marzeniem jest tworzenie świata,w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży…”
Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r. Na początku obchodzono to święto w jeden dzień, a od 2008 r. cały miesiąc - październik.
Pamiętamy.- akcja Caritas "Mniej śmieci więcej pamięci"
30.10.2023
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych, gdy wspominamy świętych i zmarłych, Wolontariusze naszej szkoły wybrali się na cmentarz- Wartogłowiec. Chcemy pamiętać o tych, którzy odeszli, a o których już nikt nie pamięta. Dlatego też sprzątaliśmy zaniedbane groby i zapalaliśmy znicze.
Włączyliśmy się też w akcję Caritas Polska " Mniej śmieci więcej pamięci", do której zachęcamy każdego.
Pomoc prawna
1. W ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na terenie całego kraju funkcjonuje 305 miejsc świadczenia pomocy. Skorzystaj z wyszukiwarki i znajdź punkt znajdujący się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.
https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/
2. Skorzystaj w Tychach z nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji
Światowy Dzień Ubogich
19 listopada obchodzony jest na całym świecie Dzień Ubogich.
W związku z tym wolontariusze naszej szkoły chcą pomóc tym najbardziej biednym osobom, które mieszkają w Tychach.
Jesień i zima to najtrudniejszy czas do przetrwania dla osób bezdomnych. W porozumieniu z Noclegownią w naszym mieście organizujemy zbiórkę koców, pledów, które zawsze w tym okresie są najbardziej potrzebne.
Muzyka w Aukso
26 października, uczniowe naszej szkoły wzięli udział w premierowej „Lekcji Muzyki”, organizowanej przez Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy Aukso. Było wiele emocji, ciekawych wrażeń, a przede wszystkim muzyki, która uczy i pokazuje emocje. Czekamy z niecierpliwością na kolejne warsztaty Aukso.
informacja: p. Grzegorz Mikszta
EMP@TYCZNA KLASA
Od października nasza szkoła bierze udział w projekcie "Emp@tyczna klasa". Celem akcji jest kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Założeniem projektu jest rozwijanie u uczniów umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.
Wizyta przedszkolaków w bibliotece szkolnej
We wtorek (24.10) przedszkolaki z wielką radością poznały magiczne dla nich miejsce jakim jest biblioteka szkolna. Dzieci obejrzały zgromadzone na bibliotecznych półkach książki oraz dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Okazało się, że każdy przedszkolak wie jak należy zachować się w bibliotece oraz jak dbać i szanować książki. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę do książki, a Pani Patrycja wypożyczyła książki, które umilą czas podczas zajęć w przedszkolu.
Szachiści na start!
25.10.2023
Po kilkuletniej przerwie w szachowych zawodach międzyszkolnych, w końcu mogliśmy podjąć rywalizację z koleżankami i kolegami z innych tyskich szkół.
Równocześnie rozegrano Igrzyska Dzieci (uczennice i uczniowie z klas IV-VI) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII).
Rywale okazali się bardzo mocni. Nie udało nam się zając miejsc na podium ale zdobyliśmy kolejne doświadczenie i nikt nie zabierze nam towarzyszących emocji przy szachownicy.
SZTUKA ULOTNA CZYLI PROJEKTY MODOWE Z BIO ODPADÓW
Przez ostatnie dni na zajęciach klasy 2 a dominowały zagadnienia związane z segregacją śmieci i zdrowym jedzeniem. Podczas przygotowania posiłków, w każdym domu powstaje sporo bio odpadów. Zanim trafią one do pojemników z odpadami biodegradowalnymi mogą być materiałem do pracy twórczej. Z tego założenia wyszli drugoklasiści i swoje bio odpady wykorzystali do projektów modowych. Powstały niezwykle pomysłowe kreacje, pełne szaleństwa i barw. A projektanci bawili się wybornie.
Jak dawniej kiszono kapustę?
Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klas drugich podczas warsztatów, które odbyły się w Centrum Regionalizmu w Osinach. W trakcie ich trwania, dzieci zakisiły swoją pierwszą beczkę kapusty, wzbogaciły także swoją wiedzę na temat różnych odmian tego popularnego warzywa oraz jego wartości odżywczych i zdrowotnych.
Literackie spotkanie
23.10.2023
Klasa 5a uczestniczyła w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke w ramach Tyskich Dni Literatury. Po zabawnej dyskusji, w czasie której uczniowie byli teoretykami literatury, dziennikarzami i słuchaczami, zebraliśmy autografy w naszych ulubionych książkach autora.
informacja: Pani Paulina Palowska-Budny
Nasze media społecznościowe
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 255357Projekty akcje i sponsorzy
Godziny dzwonków
Piątek 02.05.2025Tygodniowe menu
- Piątek02. 05.
- brak danych
- Sobota03. 05.
- Nieczynna
Galeria zdjęć
- brak danych